Reykjavík při návštěvě Islandu pravidelně míjíme. Jen při první návštěvě jsme si tady pár dní. Až při tripu na sopku v roce 2021 jsme se zabydleli v Reykjavíku, protože poloha byla strategická, cca 50 km k vulkánu. Navíc v době covidu a povinné karantény hned po příletu ubytování v chatě bez zásobování bylo trochu komplikované.
Napoprvé jsme bydleli ve velkém apartmánu přes AirBNB. Při poslední návštěvě jsme zvolili designový hotel Midgardur se super wellness. Obě ubytování jsou přímo v centru u pěší zóny.
Na jídlo doporučujeme přímo v přístavu restauraci Kópar. Obstála i na podruhé a mají snad to nejlepší máslo, co jsme kdy kde měli. Kousek od Hallgrímskirkja je malý nenápadný obchod Fotografí s fotkama. Jedna alepší než druhá.
VÍCE INFORMACÍ: oficiální web
Hallgrímskirkja je největší atrakce v Reykjavíku, sem prostě musíte. Naštěstí je centrum města tak malé, že se dá všechno zvládnout během jednoho dne.
VÍCE INFORMACÍ: oficiální web
Ovšem pro architekty je povinná zastávka ještě koncertní hala Harpa. Neuvěřitelná fasáda je inspirovaná basaltovými skálami, které najdete na Reynisfjara. Uvnitř je to nádhera, kdy skleněnou fasádu doplní černý pohledový beton. Prostě naše srdce plesala. O architektuře více na Archdaily.
VÍCE INFORMACÍ: oficiální web
To, že na Islandu vymetáme každé nové termální lázně, jsem už psala. Sky Lagoon je ovšem naprostá špička. Lázně jsou na kraji Reykjavíku, s výhledem na moře (a za nás i aktivní sopku). Interiér, který potkáte jako první Vám vyrazí dech. Všechno tmavé v kombinaci s přírodním dřevem. Interiér ovšem naprosto přebije vstup do venkovního bazénu přes odpařující se páru. Kulisa skal, k tomu vodopád a tradiční domky se zelenou střechou ve kterých se skrývá sauna je dech beroucí. Sedmi krokový rituál sauny, páry, bylinkových solí a ledového bazénu je pecka.
VÍCE INFORMACÍ: oficiální web