Pukavčí oblast na severu. Už z dálky je vidět stoupající dým a cítit typický smrádek. Je to celá geotermální oblast, kde jsou elektrárny na kopcích Krafly, obří krátery, termální jezera i sirná pole. Teplo přitahuje houby, ale i mušky, kterou lezou úplně všude, hlavně do nosu. A kdybyste měli náhodou defekt, tak se určitě stavte v polském servisu v Reykjahlídu u Marcina, který kromě opravování aut a tahání aut z vnitrozemí i fotí.
VÍCE INFORMACÍ: oficiální web
První severní zastávka, která nás vítá typickou pukavčí vůní. Hverir je geotermální pole, kde ze země uniká síra a barví zemi jedovatými odstíny. Na kopci je schovaná přírodní pekárna.
VÍCE INFORMACÍ: oficiální web
je první z velkých kráterů, které na severu potkáváme. Svahy jsou osázené geotermální elektrárnou, jezero v kráteru pak má úžasně tyrkysovou barvu.
VÍCE INFORMACÍ: odkaz na trek
Obrovský černý kráter, který se dá obejít kolem dokola. Výstup je poměrně mírný, ne příliš dlouhý, okružní cesta je hodně větrná. Z kráteru je pak výhled na rozlehlá lávová pole, táhnoucí se od středu Islandu, stejně tak na jezero Mývatn a geotermální pole kolem Krafly. Okolí kráteru opět super přeje houbám, které na Islandu snad vůbec nikdo nesbírá.
VÍCE INFORMACÍ: oficiální web
Malá jeskyně s termálním jezírkem, ve které by se dalo koupat, kdyby u vstupu do jeskyně nestála fronta fotografů. Na povrchu nad jeskyní je možné pěkně vidět zlom zemských desek.
VÍCE INFORMACÍ: oficiální web
Komáří jezero. Teplá země bohužel vyhovuje všemu možnému hmyzu. Mývatn je označován jako komáří jezero, ale spíš se jedná o malé mušky, které jsou úplně všude. Doporučujeme rychle otvírat i zavírat auto, jinak si je povezete ještě dlouho s sebou. Překvapivě se hmyz schová, pokud je větrný den, takže máte dost šanci o tento zážitek přijít. Kousek od jezera se nachází přírodní termální koupaliště Mývatn Nature Bath. Pro nás to byla lepší volba než Blue Lagoon u Reykjavíku, které je narvané turisty.
VÍCE INFORMACÍ: oficiální web